Je ale takové pojištění skutečné spolehlivé? Pomůže vám vyhnout se exekutorům v případě nouze? A je vůbec vhodné si jej sjednávat? Začtěte se do následujících řádků a vše zjistíte.
Úvěrové pojištění. Představa vs. Realita.
Pojištění schopnosti splácet je základem pro klidné spaní. Jakmile si sjednáváte půjčku, je to také právě tato položka, která vám danou půjčku zlevní. Tak proč ne?
Největší nevýhodu představuje úvěrové pojištění ve chvíli, kdy jste na dlouhodobé nemocenské. I když nikdo nikdy nevíme, co se kdy stane, dlouhodobá nemocenská není dobrý nápad ani i když máte pojištění.
Po 60 dnech na nemocenské už totiž budete muset pojišťovně hradit splátky sami. V takovém případě vám už tedy nepomohou ani všichni svatí a budete muset mít jistou finanční rezervu.
Dobře si přečtěte smlouvu pojištění!
To ovšem není jediný případ, kdy za vás pojišťovna přestane půjčku splácet. Ve smlouvě najdete celou řadu výluk, díky kterým není pojišťovna povinna vyplácet plnění. A pokud jste si smlouvu řádně nepřečetli, můžete být nemile překvapeni. Tyto výluky totiž bývají mnohem přísnější, než jaké jsou třeba u klasického životního či úrazového pojištění.
Nejpřísnější podmínky jsou u pojištění ztráty zaměstnání
Ovšem výše zmíněný výčet ještě zdaleka nepředstavuje to nejhorší, co na nás pojišťovny připravily. Mnohem přísnější podmínky panují u pojištění proti ztrátě zaměstnání. Kromě toho, že je výrazně dražší, má také více podmínek. Nárok na výplatu pojistného máte až po 90 dnech od sjednání pojištění. Zaměstnanec se smlouvou na dobu určitou vůbec nebude pojištěn. Pojistná událost vzniká teprve po 60 dnech nezaměstnanosti a zapsání na úřadu práce.
Shrnutí úvěrového pojištění
Pojištění je určitě dobrá věc. Jen je potřeba myslet na všechny jeho atributy a nespoléhat na něj jako smilování boží. Nikdy vás 100% neuchrání. Navíc když nesplňujete nějakou z přísných podmínek. Než tedy kývnete na první pojištění, na které narazíte, projděte si nabídky více pojišťoven a sjednejte si to pro vás nejvíce výhodné.
0 komentářů k zobrazení