Věděli jste, že pokud je váš zaměstnavatel v insolvenci, s největší pravděpodobností hypotéku nezískáte? I když to vypadá jako naprostá nespravedlnost, bohužel je pro banku příslib pravidelného příjmu jedinou zárukou, že budete pravidelně splácet. A firma v insolvenci může kdykoliv přestat vyplácet mzdy svým zaměstnancům.
Jak můžete takovou situaci vyřešit?
Přesto, že vypadá taková situace neřešitelně, jedno řešení by se přece jen našlo. Stačí, abyste k vyřízení hypotéky přišli se spolužadatelem. Tím může být prakticky kdokoliv. Ideální je ale buď rodinný příslušník, přítel, partner nebo dítě. Se spolužadatelem totiž vstupujete oba do dlouhodobého právního vztahu, ve kterém máte oba dva stejné povinnosti.
Jaké povinnosti musí spolužadatel splňovat?
Abyste hypotéku se zvoleným spolužadatelem získali, musíte mít oba dva dostatečný příjem. I jeho příjmy tedy musí stačit na zaplacení splátek. Navíc musí být jeden z vás z firmy, na kterou není podána insolvence. Pokud ani to nesplňujete, můžete se ještě podívat do jiné banky.
Pamatujte ale, že se oba podpisem smlouvy stáváte dlužníky, což pro mnohé lidi nemusí být příjemné. Také myslete na to, že pokud si půjčujete s kamarádem, může to dopadnout jako spousta případů před vámi – kamarád se na vás po pár dnech vykašle, vezme peníze a někam s nimi uteče. Na vás pak zbude už jen to splácení.
Kde můžete získat půjčku, i když je váš zaměstnavatel v insolvenci?
Ovšem není banka jako banka. Někde vám s příjmy od zaměstnavatele, který je v insolvenci, zavřou dveře před nosem, jinde každou situaci posuzují individuálně. Například otevřenou bankou je Equa Bank, která všechno několikrát prověří, pozjišťuje si všechny detaily a až pak se rozhoduje.
Další smířlivou bankou je Česká spořitelna, která si také raději projde všechny dokumenty a detaily než vyřkne verdikt.
Takže pokud vám ve vaší bance zavřeli nadobro dveře, jinde máte dveře ještě otevřené.
0 komentářů k zobrazení